" /> " /> FORUM e-czytelni 'e media' :: Zobacz temat - To były czasy...
Forum FORUM e-czytelni 'e media' Strona Główna FORUM e-czytelni 'e media'
Forum dyskusyjne na temat utworów literackich zamieszczonych
w e-czytelni Wydawnictwa 'e media'
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

To były czasy...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM e-czytelni 'e media' Strona Główna -> Maria Guzik i jej proza
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wydawca
Site Admin


Dołączył: 16 Cze 2003
Posty: 205
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 20:07 pm    Temat postu: To były czasy... Odpowiedz z cytatem

"Rąbek z głowy zdjęła..." to wspomnienie, epizod, którego realia są zapewne obce wielu Czytelnikom młodszego pokolenia. Ale tak się toczyły nasze, aktualnie 50-latków, losy. Jak żywe stają przed oczami obrazy z naszego życia, naszych przygód. Dziękujemy Pani Mario.
_________________
Pozdrawiam
Wydawca


Ostatnio zmieniony przez Wydawca dnia Pią Kwi 04, 2008 16:30 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ewa Wziątek
Gość





PostWysłany: Wto Gru 12, 2006 10:33 am    Temat postu: To były czasy .... Odpowiedz z cytatem

To były czasy, kiedy ja przyszłam na świat ....... Przeczytałam pani Mario i to opowiadanie i książkę "Szare madonny". Podziwiam, że tak umiejętnie i z taką "pokorą" pisze pani o tamtym okresie. Ja go jeszcze pamiętam - moich stojących w kolejkach rodziców i te cukierki na kartki. Z niecierpliwością czekam na kolejne opowiadania i książki. Serdecznie pozdrawiam
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 15:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie... Powyższe spomnienia w odróżnieniu od "Szarych madonn" były zainspirowane przez moje dzieci, które są w pani wieku Ewo. Zauważyłam, że ich te czasy bardzo interesują. One chcą wiedzieć jak było naprawdę. Telewizji to oni nie uważają za autorytet. To dla nich nie jest realny świat. Lejące się z ekranu tragedie, zobojętniają. Mój świat chociaż subiektywny jest chyba bliższy ludziom. Ewo...czy poza kolejkami coś ci Twoi rodzice opowiedzieli? Może sama pamiętasz? To byly lata mojej i ich młodości i poza systemową szarością było wesoło. POLSKA - TO BYŁ NAJWESELSZY BARAK W CAŁYM OBOZIE. Może pamiętasz jakiś kawał z tamtych czsów?
pozdrawiam
M.G. Laughing
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 14:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I oto jest dalsza część "Rąbka... pierwotnie miała mieć tytuł: Historia pewnej ulicy. Historii jest mnóstwo, więc tytuł jest jaki jest: Na Obozisku opodal rzeczki.
Zawarłam w tym opowiadaniu kawał życia, kawałek historii. Może wnuki poczytają jak to było u nas w Kraju na przełomie dwóch epok. Myślę , że niektórym ludziom należy się odrobina pamięci. Taką postacią jest Bobi. Wojtek... i inni.

Czytelników proszę o wrażenia. Proszę pisać na forum lub na pocztę: nonna2@gazeta.pl
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 13:35 pm    Temat postu: re: Teresa Odpowiedz z cytatem

Cieszę się bardzo pani Tereso, że ocenia pani dobrze to opowiadanie. Dziś, w kolejną rocznicę stanu wojennego, młodzież nadal jest jednostronnie indoktrynowana. ZOMO, to tylko zbrodniarze, Wojsko jawi się niczym armia napastników....
To, że "Na Obozisku...jest nie jest nadęte, że jest prawdziwe i oddaje tamtą rzeczywistość, to największy komplement dla autora. Zachęta się przyda, bo właśnie zaczęłam pisać o wyprawie do Ameryki.
Pozdrawiam
M.G
Powrót do góry
marionna
Gość





PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 9:30 am    Temat postu: pytanie Odpowiedz z cytatem

http://www.eczytelnia.pl/forum/viewtopic.php?t=180&sid=65963861ddf1e1c4a7e8746a0a408d82

Może dyskusję przeniesiemy w jedno miejsce, na to Forum. Powyższy link prowadzi bowiem do jej drugiej cześci. Co na to pan Wydawca?
Powrót do góry
Wydawca
Site Admin


Dołączył: 16 Cze 2003
Posty: 205
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 12:52 pm    Temat postu: Dyskusja na temat książki "Pielgrzym a buty" przen Odpowiedz z cytatem

Zgodnie ze słuszną sugestią Marionny, dyskusję na temat książki "Pielgrzym a buty" przenosimy pod adres:
http://www.eczytelnia.pl/forum/viewforum.php?f=40

Zapraszamy do zabierania głosu.
_________________
Pozdrawiam
Wydawca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM e-czytelni 'e media' Strona Główna -> Maria Guzik i jej proza Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Właścicel forum i e-czytelni nie bierze żadnej odpowiedzialności za treści wypowiedzi ich autorów, tak w utworach literackich, jak i zamieszczonych postach.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group