" /> " /> FORUM e-czytelni 'e media' :: Zobacz temat - Plagiat czy nie?
Forum FORUM e-czytelni 'e media' Strona Główna FORUM e-czytelni 'e media'
Forum dyskusyjne na temat utworów literackich zamieszczonych
w e-czytelni Wydawnictwa 'e media'
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plagiat czy nie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM e-czytelni 'e media' Strona Główna -> Czy to plagiat?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agnieszka
Gość





PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 19:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Ilono rozprzestrzeniła się Pani sama wydając tomik, jeżeli nastąpiły jakieś zmiany w tekście to przepraszam ale jak już pisałam zrobiłam kopiuj wklej a dostępu do wersji książkowej nie mam i w sumie nie zabiegam z wiadomych względów.


Agnieszko K. nikt nie podejrzewa tutaj plagiatu jedynie parafrazę, myślę że skoro umiesz wyczytywać z postów kto jaką jest osobą, wiesz jaka jest różnica. zastanawiam się czego Anna K. powinna zazdrościć Pani Ilonie? wydania tomiku? czy braku własnego stylu?


zostawiam państwa samych, klaskajcie i przytupujcie sobie wzajemnie.
Powrót do góry
.gość.
Gość





PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 22:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam od jakiegoś czasu obie autorki i czytając to tutaj widzę że pani anna k. faktycznie jest przewrażliwiona na punkcie swoich wierszy....
Powrót do góry
Agnieszka K.
Gość





PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli Pani Anna K. dopatruje się parafrazy swoich utworów, to także zapraszam na drogę sądową. Unikniemy wówczas dysputy, która nic dobrego nie wnosi.
Z modlitwą
Powrót do góry
Sebastian 'Jimmy' P.
Gość





PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, parafrazy (jako niedosłownie przytoczone myśli innych) nie są objęte prawami autorskimi. Dzieje się tak, gdyż niemożliwością byłoby przywłaszczanie sobie pewnych myśli, sądów, poglądów etc. jako należących tylko i wyłącznie do jednej osoby, i zabraniać innym myśleć w ten sam lub podobny sposób, wyrażać podobnych lub nawet identycznych w przekazie myśli i przesłanek. Z tego chociażby względu uważam, że droga sądowa nic tu nie da.
Dowodów po prostu nie ma, są tylko wiersze z podobnymi motywami, kilkoma identycznymi słowami czy zwrotami, do których absolutnie nie można rościć sobie praw autorskich ('na jednej nodze', 'gra w klasy'), są trzy osoby, które już chyba tylko siłą desperacji chcą podkopać dobre imię Ilony, jest Ilona i wszyscy jej sprzyjający, jest jakieś głupie coś w tym zatęchłym forumowym powietrzu, jest zmęczenie całą sprawą i myślę, że nie warto już jej drążyć. Wydawa i Redaktorka powiedzieli jasno, że plagiatu się nie doszukali.

ps. oryginalny styl Ilony tkwi w tym, że nie jest zależna od nikogo, a swoją twórczość opiera tylko na podstawie własnych przeżyć, przemyśleń i odczuć. A to, że wszyscy używamy tego samego języka, wcale nie odbiera nam oryginalności.
Powrót do góry
anna k
Gość





PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 14:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pani Agnieszko K. , można porównywać, tym bardziej, że pani Ilona zna mnie osobiście, i niejednokrotnie podkreślała,
że jest moją poezją i osobą zachwycona.

ma pani bardzo złe wrażenie odnośnie mojej osoby, nie ma we mnie negatywnych emocji, a tym bardziej zazdrości czy zawiści, tym bardziej sie cieszę z sukcesów i niejednokrotnie
mobilizuję do pewnych sytuacji, ciesząc sie z sukcesów innych. wydaje mi się, że pani Ilona powinna doskonale to wiedzieć. czy potwierdzi ? zapewne nie, a powinna
może nie przed forum, ale przed sobą samą.
dystans? -owszem posiadam, nawet za dużo. a szukanie prawdy, nie jest zakompleksieniem czy widzeniem czubka swego nosa, bo chyba każdy na moim miejscu by tak postąpił.

ekspert, owszem, radca prawny analizuje teksty wraz z filologiem, i dopatrują się parafraz, mających odzwierciedlenie w tomiku pani Ilony.
tym bardziej jest ono znaczące, wynika z dawnej znajomości, ponieważ przypadek tutaj nie rządzi.

prowadzimy tutaj dyskusję, na temat tekstów, a nie na temat boga i biblii. tym bardziej nie rozumień, po co używamy słów, jak 'z modlitwą i pozdrawiam w panu'
a także odsyłanie do danego rozdziału pisma świętego.?
aż tylu czytających [świętych] nie ma, więc i potrzeby brak.

i jeszcze jedno, podpisanie się jako 'gość', nie jest dla mnie wiarygodne, równie dobrze, może to być to spokrewniona osoba, ze strony pani Ilony.
Powrót do góry
witek k



Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 11
Skąd: pilawa/warszawa

PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 15:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osoby, które atakują mnie i annę k, zachowują się bardzo nieracjonalnie.
nie pochylają się nad wątpliwościami o jakich piszę, natomiast z góry przekreślają np moją bezstronność, moje zarzuty i moją opinię.
osoby te muszą zrozumieć, że ja w najmniejszym stopniu nie jestem wrogiem pani Ilony. przeciwnie, jej dobro było i jest dla mnie ważne, ale nie może być tak, by po to, ażeby napisać jakiś własny wiersz, pani Ilona musi przeczytać kilkakrotnie wiersz anny k, bo bez tego nie potrafi napisać własnego tekstu. o, właśnie to, jest w tej całej sprawie najważniejsze i najsmutniejsze.
i jeszcze jedno. wszystkie te słowa kieruję przede wszystkim do pani Ilony. ona mnie zna, ona doskonale rozumie o co mi chodzi i o czym mówię. byłem jednym z tych, który prowadził ją ku światłu nadziei [poetyckiej].
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sebastian 'Jimmy' P.
Gość





PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 17:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale nie może być tak, by po to, ażeby napisać jakiś własny wiersz, pani Ilona musi przeczytać kilkakrotnie wiersz anny k, bo bez tego nie potrafi napisać własnego tekstu. o, właśnie to, jest w tej całej sprawie najważniejsze i najsmutniejsze.


Czyżby? Ilona sama często, w rozmowach ze mną, mówi mi, ile wierszy DZIENNIE potrafi napisać. Gratuluję przerośniętego ego.

A 'poetycka światłość' - owszem, Ilona potrafiła jej dostąpić, myślę jednak że byłą to zasługa kontemplacji, modlitwy i wiary we własne siły, a nie osoby, która 'kierując się jej dobrem' tak kompromituje ją w oczach wszystkich.

Skończmy w końcu z tą hipokryzją, i spójrzmy prawdzie w oczy - dowodów do tej pory brak, a wyniki badań eksperta, radcy prawnego, filologa i Świętej Trójcy nie są nikomu znane.

Po ósme - nie mów fałszywego świadectwa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM e-czytelni 'e media' Strona Główna -> Czy to plagiat? Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Właścicel forum i e-czytelni nie bierze żadnej odpowiedzialności za treści wypowiedzi ich autorów, tak w utworach literackich, jak i zamieszczonych postach.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group