" /> " /> FORUM e-czytelni 'e media' :: Zobacz temat - Baśń - gatunek zapomniany, niepotrzebny?
Forum FORUM e-czytelni 'e media' Strona Główna FORUM e-czytelni 'e media'
Forum dyskusyjne na temat utworów literackich zamieszczonych
w e-czytelni Wydawnictwa 'e media'
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Baśń - gatunek zapomniany, niepotrzebny?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM e-czytelni 'e media' Strona Główna -> 'Księżycowy Ogród'
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wydawca
Site Admin


Dołączył: 16 Cze 2003
Posty: 205
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 17:50 pm    Temat postu: Baśń - gatunek zapomniany, niepotrzebny? Odpowiedz z cytatem

Z takim pytaniem zwracam się do Czytelników, szczególnie tych, którzy mają dzieci lub wnuki.
Czy uważacie, że czytanie dzieciom (lub przez nich samych) baśni, bajek we współczesnym świecie jest nadal potrzebne?
Wypowiedzcie się.

Tymczasem zapraszam do lektury baśni z cyklu Księżycowy Ogród
http://www.eczytelnia.pl/?op=0&kat=sa_bas
_________________
Pozdrawiam
Wydawca


Ostatnio zmieniony przez Wydawca dnia Pią Maj 15, 2009 10:26 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gosc.
Gość





PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 21:40 pm    Temat postu: Baśń - oczywiscie że potrzebna !!!! Odpowiedz z cytatem

Jestem przekonana że w świecie telewizji, bajek na DVD, komputerów i całej masy "cudow" techniki slowo pisane, a wiec wiersze, wierszyki, bajki, baśnie, opowiadania - są bardzo potrzebne. Jestem babcią w tej chwili 8-letniego wnuka. Zaczynaliśmy kiedy miał tak około 1,5 roczku. Najpierw do usypiania czytalam mu wierszyki, potem krótkie bajeczki, w wieku 2 lat znał juz parę rzeczy na pamiec. Wolał czytanie niz "dobranocke" w tv. W wieku 3 latek znal juz literki, nie wszystkie, ale potrafil przeczytac króciutkie slowa, dom, kot, pis itp. W zerowce nie bylo najmniejszych problemow z literkami, czytaniem, rozumieniem co czyta, opowiedzeniem tego co przeczytal. Nie jestem pedagogiem, nie mam nawet zadnego wyksztalcenia w tym kierunku. On jest "bardzo żywym" dzieciakiem, nadpobudliwym, ruchliwym, rozrabiajacym. Zauwazylam ze ma juz nawyk czytania, tak do "poduszki", czy jak go cos intersuje. Potrafi korzystac ze slownikow, czy innych potrzebnych mu ksiazek. Lubi tez posiedzec przed komputerem, pograc w gre. Czytanie oprocz masy innych rzeczy, uczy go rowniez w miare poprawnej pisowni. Uważam ze czytania z dzieckiem nie zastapi nic innego, ani komputer, ani tv, ani płyty DVD. Warto sprobowac. Pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
Roniu
Gość





PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 17:26 pm    Temat postu: Piękna baśń Odpowiedz z cytatem

Piękna baśń, polecam.! Very Happy Smile
Świetnie napisane Exclamation Exclamation Wink
Powrót do góry
mati
Gość





PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 19:25 pm    Temat postu: Suknia i wiatr Odpowiedz z cytatem

jestem wychowana na basniach,bajkach i bajeczkach.Sa mi bardzo bliskie i czytajac ,,Syknie i wiatr,,przypomnialo mi sie cale dziecinstwo.Sa cudne.Gratuluje pomyslu i stylu.Prosze o wiecej Laughing
Powrót do góry
aga
Gość





PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 19:41 pm    Temat postu: cudna basn Odpowiedz z cytatem

powrot do lat dzieciecych.mozna sie zakrecic jak ten wiatr.Polecam wrazenia niesamowite
Powrót do góry
Marta
Gość





PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 20:04 pm    Temat postu: Cudna baśń Odpowiedz z cytatem

Jestem 15latką i nie sądziłam, że jeszcze podobają mi się baśnie. Są zajefajne. Pozdrawiam autorke Wink
Powrót do góry
młoda mama
Gość





PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 20:10 pm    Temat postu: księżycowy ogród Odpowiedz z cytatem

Mam 4 letniego synka. Czytam mu bajeczki a on już nawet nie zaśnie bez takiej lekturki. Polecam gorąco. Cała Polska czyta dzieciom mądre bajki Smile
Powrót do góry
gabi
Gość





PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 20:17 pm    Temat postu: Księżycowy ogród Odpowiedz z cytatem

Polski Andersen????
Powrót do góry
SłiCiaaaaChna
Gość





PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 20:22 pm    Temat postu: ksiaska Odpowiedz z cytatem

Ale słiCiastee To _! NiE mOgE siE od TeGo OdeRwaC <33 GdYbYm MiaŁa DzIecKo to Bym mU To PrzEczYtaŁa !! ^^ KoSiam Too! KoSiam Autorkę lov ya! <3 ;***
Powrót do góry
monia
Gość





PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 21:58 pm    Temat postu: basn Odpowiedz z cytatem

basn,gatunek potrzebny.Niezbedny do wychowywania przyszlych pokolen
Powrót do góry
Magda
Gość





PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pełen profesionalizm Smile Oby było takich baśni więcej.
Powrót do góry
Aga
Gość





PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczęłam czytać tą baśń z obawą, że spotkam się ze współczesną, wszędzie obecną pospolitą sieczką. Zostałam mile zaskoczona. Baśń w cudowny sposób wciąga czytelnika w głąb lektury. Autorka w niezwykle płynny sposób potrafiła połączyć kilka wątków w jedną całość, nie gubiąc przy tym żadnych szczegółów. A opisy są tak wyczerpujące, że pozwalają nie tylko wyobrazić sobie, ale niemal ujrzeć obraz, który chciała nam przedstawić. Jest to cudowna baśń, która wzrusza i powoduje w czytelniku chwile zastanowienia nad otaczającym nas światem. Gratuluję i z niecierpliwością czekam na następne pozycje.
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 21:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam i jestem pod wrażeniem.... W baśni tej jest coś niezwykłego, coś zupełnie nowego...
Cieszę się, ze można czytelnika jeszcze czymś zaskoczyć.
Z niecierpliwością czekam na kolejne baśnie.
Pozdrawiam serdecznie

asia
Powrót do góry
Wydawca
Site Admin


Dołączył: 16 Cze 2003
Posty: 205
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 12:32 pm    Temat postu: Kilka słów komentarza Odpowiedz z cytatem

Odbiór baśni Anny Stryjewskiej przez Czytelników bardzo nas cieszy. Ze swojej strony możemy tylko obiecać, że nie poprzestaniemy na tej jednej. W przygotowaniu mamy następne i zamieścimy je wkrótce.

Ciekawi jesteśmy również opinii pedagogów w tej materii.
_________________
Pozdrawiam
Wydawca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kina
Gość





PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 18:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

księżycowy ogórd jest wyjątkowo piękną baśnią. gdy będe mieć dzieci napewno będe im czytać baśnie i bajki autorstwa Anny Stryjewskiej. Proszę o więcej utworów tej autorki. jestem zainteresowana jej utworami. proszę o publikację.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM e-czytelni 'e media' Strona Główna -> 'Księżycowy Ogród' Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Właścicel forum i e-czytelni nie bierze żadnej odpowiedzialności za treści wypowiedzi ich autorów, tak w utworach literackich, jak i zamieszczonych postach.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group