e-czytelnia™ Wydawnictwa „e media” = literatura w internecie

e-czytelnia ` e media` - Strona główna

wersja e-czytelni™ dla urządzeń mobilnych Przejdź do treści

Internetowa czytelnia dobrym miejscem na Twój debiut literacki

FacebookArchiwum wiadomości z roku 2004

23.12.2004

Prócz powyższych życzeń zostawiam Państwu Równowagę Tęczy Janiny. Pozdrawiam i życzę (w wolnych chwilach) miłej lektury.

18.12.2004

Sprzątnę Ci męża Stojana Walewa to siódme już opowiadanie tego bułgarskiego pisarza w naszej kolekcji. Pochodzi ono z cyklu „Czas na zdrady”. Życzę przyjemnej lektury i miłego weekendu.

09.12.2004

Wracamy do Sekcji legalnych morderców Krzysztofa Neusa w 13 odcinku. Zrobił się znów „poślizg” za co przepraszam Państwa i zapraszam do lektury.

06.12.2004

Dawno nie było nowego utworu Janiny. Dlatego od dziś mogą Państwo zapoznać się z Tworzeniem i destrukcją z cyklu Bez związku z niczym. Miłej lektury.

27.11.2004

Powraca Sekcja legalnych morderców w swoim odcinku 12. Zapraszam do lektury.

20.11.2004

Jeśli zimowe wieczory sobotnie skłaniają Państwa czasem do zadumy nad sprawami umykającymi w pogoni za masą codziennych spraw, polecam kolejny utwór Janiny z cyklu Bez związku z niczym. Nosi on tytuł Interpretacja. Życzę miłych wrażeń.

17.11.2004

Onegdaj zapowiadałem dalszy ciąg opowiadań bułgarskiego pisarza, Stojana Walewa. Dzisiaj z przyjemnością prezentuję kolejne opowiadanie ze znanego już Państwu częściowo tomiku „Czas na zdrady” (2003). Nowe opowiadanie nosi tytuł Rogi na szesnastym piętrze. Życzę miłej lektury.

12.11.2004

Ostatnio trochę zaniedbałem czytelników Sekcji legalnych morderców, za co przepraszam i spieszę z kolejnym odcinkiem. Życzę miłej lektury.

4.11.2004

Ostatnio mamy dość słoneczne dni i, jak sądzę, dobrze korespondują z tym faktem słowa Janiny zawarte w kolejnym utworze z cyklu Bez związku z niczym. Zapraszam do lektury.

30.10.2004

Na weekend oddaję Państwu świeżą porcję prozy sensacyjnej. Jest nią 10. odcinek Sekcji legalnych morderców Krzysztofa Neusa. Miłego weekendu życzę.

23.10.2004

Jak zapowiadałem, dzisiaj rozpoczynam publikację kolejnego cyklu prozy Janiny, którą trudno zakwalifikować zupełnie jednoznacznie. Dla mnie jest to proza poetycka. A dla Państwa? Pierwszym utworem są „Obszary graniczne”, natomiast cały cykl ma wspólny tytuł „Bez związku z niczym”. Życzę miłej lektury.

20.10.2004

Oddaję w Państwa ręce 9. odcinek Sekcji legalnych morderców Krzysztofa Neusa. Jednocześnie chcę zapowiedzieć następny cykl prozy Janiny. Jeśli wszystko będzie przebiegało zgodnie z założeniami, nastąpi to w weekend.

Życzę miłej lektury.

14.10.2004

8. odcinek Sekcji legalnych morderców Krzysztofa Neusa jest dziś nieco dłuższy. Zamierzamy utrzymać podobne długości następnych i nieco częściej je publikować. Co Państwo na to?

04.10.2004

Wieczory stają się coraz dłuższe, więc pewnie i na czytanie będą Państwo mogli poświęcić więcej czasu. Oddaję dziś w Państwa ręce nowy odcinek Sekcji legalnych morderców. Miłego tygodnia.

22.09.2004

Powracamy na pokład samolotu w Sekcji legalnych morderców Krzysztofa Neusa w 6. odsłonie powieści.

Zachęcam ponadto do śmiałego wyrażania opinii na temat prezentowanych w e-czytelni publikacji oraz o funkcjonalności serwisu. Będę wdzięczny za wszystkie uwagi, w tym także krytyczne. Proszę pisać: co się Państwu nie poboba, czego brakuje... W tym celu zostało stworzone forum. Państwa opinie będą pomocne w trakcie dalszego rozwijania serwisu. Z góry serdecznie dziękuję.

Tymczasem życzę miłej lektury.

15.09.2004

Z niewielkim poślizgiem oddajemy Państwu następny, piąty już, odcinek Sekcji legalnych mordercówy

Życzę miłej lektury, jak zwykle.

4.09.2004

Zapraszam do lektury kolejnego, czwartego, odcinka powieści Sekcja legalnych morderców Krzysztofa Neusa.

1.09.2004

Dziś zamieszczamy ostatni, z dostępnych w wersji elektronicznej, odcinek powieści Omen.

28.08.2004

Dziś zapraszam do 3. odcinka Sekcji legalnych morderców Krzysztofa Neusa. Robi się ciekawie...
Życzę miłej lektury.

21.08.2004

Najmłodsza siostra to tytuł kolejnego opowiadania Stojana Walewa. Opowiadanie to pochodzi z cyklu „Czas na zdrady”.

Ciekaw jestem Państwa oceny opowiadań Stojana Walewa. Zapraszam na Forum. A tymczasem życzę miłej lektury.

16.08.2004

Powracamy do kabiny pilotów... w Sekcji legalnych morderców Krzysztofa Neusa.

15.08.2004

Dziś powracamy do powieści Omen Janusza Gembalskiego. To już jej 16. odcinek. Życzę miłej lektury.

7.08.2004

Mamy nowy debiut!. Tym razem jest to powieść sensacyjna Sekcja legalnych morderców Krzysztofa NEUSA (ps. lit.). Dziś prezentujemy pierwszy odcinek z serii, którą udostępniamy w tym miejscu, przed ukazaniem się jej w postaci książki. Czy powieść będzie dowodem na to, że Polacy nie gęsi i potrafią napisać dobrą powieść sensacyjną — ocenicie Państwo sami. Sam autor mówi o sobie więcej na forum, dokąd serdecznie zapraszam. Życzę również miłej lektury.

26.07.2004

Sprytana żona fryzjera to kolejne opowiadanie Stojana Walewa z cyklu Bułgarski Dekameron. Zapraszam do lektury, a także dyskusji na forum.

22.07.2004

Z dniem dzisiejszym publikujemy 15. odcinek powieści Omen Janusza Gembalskiego.

9.07.2004

Od dziś 14. odcinek Omenu Janusza Gembalskiego.
oraz
Nie przyszło mi do głowy
Janiny

W przygotowaniu kolejna nowość w e-czytelni. Zaglądajcie częściej :-)

28.06.2004

Dziś następny odcinek powieści Omen Janusza Gembalskiego. Miłej lektury.

26.06.2004

Jak wszystko, co trudne Janiny, to kolejna nowość, którą chcę Państwu zaprezentować. Ciekaw jestem Państwa odbioru tego, co pisze Janina. Na ile skłania to Was do refleksji nad własnym życiem, problemami, które Was otaczają, dotykają... Zapraszam do dyskusji na Forum.

24.06.2004

Za kilka dni sezon wakacyjno-urlopowy... W tym też klimacie mam dla Państwa następne opowiadanie Stojana Walewa: Nie powiem mamie. W e-czytelni nadal będą ukazywały się kolejne pozycje, kolejne odcinki, może tylko trochę rzadziej... Zobaczymy.

Tymczasem życzę wszystkim Czytelnikom udanego wypoczynku, masy wspaniałych przeżyć, doznań i szczęśliwych powrotów...

11.06.2004

Kolejny utwór Janiny, który chcę Państwu zaprezentować nosi tytuł: Byłam rozczarowana. Utwór ten jest znacznie dłuższy od poprzednich, tym niemniej interesujący i pełen filozoficznych przesłań, spostrzeżeń — jak w większości jej utworów.

10.06.2004

Dziś polecam Państwu trzecie opowiadanie Stojana WalewaTurniej mężów. Opowiadanie to pochodzi z cyklu Bułgarski Dekameron.

8.06.2004

Przepraszam, że dość długo nie ukazywał się kolejny odcinek powieści Omen Janusza Gembalskiego. Przyczyny tzw. obiektywne zmusiły redakcję do poślizgu. Życzę interesującej lektury.

5.06.2004

Powracamy do Zdumiewającego odkrycia, a właściwie do rozdziału Ksiądz też człowiek. Jest to na razie ostatni przed dłuższą przerwą fragment tej książki Tadeusza Tomala.

Za kilka dni zaprezentuję Państwu kolejne odcinki Omenu, kolejne opowiadanie Stojana Walewa a także następny utwór Janiny. Nie wiem, czy Państwo zauważyli, że Janina zaczęła tworzyć on-line na naszym e-czytelnianym forum. Życzę miłego weekendu.

24.05.2004

Trochę czasu upłynęło odkąd pojawił się poprzedni utwór Janiny z cyklu We właściwym momencie. Dziś utwór tytułowy tego cyklu — czyli... We właściwym momencie.

A jaki dla Państwa jest ważny, właściwy moment? Jaki był kiedyś w przyszłości? A może dopiero czeka? Zapraszam na Forum.

19.05.2004

Zapewne nasi stali Czytelnicy zatęsknili za kolejnymi odcinkami „Omenu”. Pragnę Państwa uspokoić — właśnie już teraz można przeczytać dalsze koleje losu naszych bohaterów. Jak zawsze, życzę miłej lektury.

18.05.2004

Dzisiaj prezentuję Państwu kolejny utwór bułgarskiego pisarza, Stojana Walewa. Jest nim Seks przed śniadaniem — współczesne opowiadanie z cyklu Czas na zdrady (2003).

9.05.2004

„Ksiądz też człowiek”. Taki tytuł nosi kolejny, czwarty rozdział książki Zdumiewające odkrycie Tadeusza Tomala. Rozdział ten jest na tyle obszerny, że podzielony został na dwie części. Pierwszą prezentujemy od dzisiaj. Następna za czas jakiś. Rozdział ten daje wiele do myślenia na temat nie tyle wiary, ile firmy pn Kościół.

6.05.2004

Od dziś nowy, 10 odcinek „Omenu”. Janusza Gembalskiego. Może stali Czytelnicy zauważyli niewielkie zmiany w nawigacji.Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, doniesienia o ewentualnych problemach w wyświetlaniu się strony.

1.05.2004

W dniu dzisiejszym e-czytelnia rozpoczyna publikację zapowiadanych już jakiś czas temu opowiadań bułgarskiego pisarza, Stojana Walewa.. Są to opowiadania z cyklów Bułgarski Dekameron i Czas na zdrady. Pierwszym umieszczonym tutaj opowiadaniem jest Irina i krucyfiks z cyklu Bułgarski Dekameron.

25.04.2004

Kontynuujemy publikację powieści „Omen”. Przytaczamy kolejną opinię czytelniczki:
Pomimo braku czasu książkę „łyknęłam” w dwa wieczory. Całość napisana z dowcipem i swadą. Może początkowo raziły mnie nieco szczegóły dotyczące spraw damsko-męskich, lecz po przeczytaniu całości, przestało mi to przeszkadzać. lekarz ginekolog Urszula K  (lat 48)

17.04.2004

Dziś prezentuję Państwu następny rozdział Zdumiewjącego odkrycia Tadeusza Tomala. Nosi on tytuł CZY BÓG POKOCHAŁ AMERYKĘ?
Wielce interesujące spostrzeżenia. Zapraszam do lektury i komentarzy...

15.04.2004

Dzisiaj następny odcinek powieści Omen Janusza Gembalskiego. Życzę miłej lektury.

10.04.2004

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim Czytelnikom Wesołego Alleluja życzy redakcja.

Ponadto udostępniamy Państwu kolejny utwór Janiny: Kaprys z cyklu We właściwym momencie. Na Święta w sam raz

31.03.2004

W Omenie robi się coraz ciekawiej, a nawet tragicznie... Zapraszam do lektury.

24.03.2004

Od dziś nowe odcinki: Omenu oraz w cyklu We właściwym momencie — Okrutne piękno.

15.03.2004

Dalsze losy bohatera Omenu poznajemy w kolejnum, piątym, odcinku. To już II rozdział książki.

Oto fragmenty z recenzji: „To książka dla tych, którzy nie mają w sobie pruderii, a raczej ciekawość życia, poczucie humoru i znaczną tolerancję. Jako nauczycielka o dziwo nie byłam zgorszona książką, lecz żałuję, że nie będę jej mogła polecić jako lektury nadobowiązkowej swoim uczniom. [dyrektorka szkoły Elżbieta S. (lat 50)]”

13.03.2004

Przez ostatnie kilka dni mieliście Państwo utrudniony dostęp do e-czytelni spowodowany przyczynami technicznymi leżącymi całkowicie poza nami. Ale odtąd powinno wszystko być jeszcze lepsze, gdyż serwery, z których korzystamy a szczególnie łącza, są teraz dużo szybsze, co z pewnością Państwo sami zauważyli po czasie ładowania się stron.

Jeszcze raz przepraszamy za powstałe utrudnienia i życzymy spokojnej lektury.

10.03.2004

Dziś przentuję rozdział Biblia i prezydenci USA ze Zdumiewającego odkrycia Tadeusza Tomala. Ciekawa lektura.

06.03.2004

Tutaj to krótki utwór Janiny z cyklu We właściwym momencie. Po przeczytaniu go po raz kolejny, w różnych odstępach czasu, narzuciły mi się pewne analogie. Pierwsza: — z utworem ks. Jana Twardowskiego — wiecie pewnie, o którym mówię. Druga — z wierszem Tadeusza Gierymskiego zaczynającym się od słów: A jednak trzeba jeszcze kochać... Ale może to tylko moje skojarzenia?

28.02.2004

Dalszy ciąg rozdziału I powieści Omen. Nasz bohater już nieco podrósł...

24.02.2004

Mamy zimę — poza e-czytelnią. Bo tutaj... mamy cztery pory roku, w dodatku w kuchni... Tak, tak - najnowsze opowiadanie Janiny z cyklu We właściwym momencie to właśnie Cztery pory roku w kuchni. Piękna rzecz...

Możemy już teraz zapowiedzieć Państwu literaturę z importu, i to w dobrym stylu. Prawdopodobnie już za tydzień.

20.02.2004

Daszy ciąg przygód młodego bohatera Omenu.

12.02.2004

Rozdział I Omenu

Tak, jak zapowiadaliśmy, został umieszczony następny odcinek powieści Janusza Gembalskiego Omen. Oto fragment wypowiedzi jednej z pierwszych czytelniczek tej powieści:
„Zaskakuje mnie ciekawość małego chłopca dotycząca spraw kobiecych. (ten wątek w książce rozbawił mnie do łez). Było to ciekawe doświadczenie dla kobiety mającej 2-ch synów. Ta książka to kolejny przykład jaki jest świat odczuć mężczyzny. MężczyĄni są niby wszyscy tacy sami, a jednak całkiem różni jak linie papilarne. Są oni jednak (może nie wszyscy) najlepszymi przyjaciółmi kobiet i to potwierdza ta książka, która pomimo pozornej lekkości w odbiorze daje wiele przemyśleń i jest godna polecenia zwłaszcza dla kobiet w moim wieku. [matka dwóch synów (wiek balzakowski)]”

11.02.2004

Po dwumiesięcznej przerwie dalszy ciąg książki o Biblii

Zgodnie z zapowiedzią udostępniamy następny odcinek Zdumiewającego odkrycia Tadeusza Tomala. Jest to otwierający Część drugą książki rozdział: Co inni znaleĄli w tej książce?. Warto przeczytać!

08.02.2004

Janina pisze dalej

Tym razem nowy tekst Janiny z cyklu We właściwym momencie zatytułowany Granice obszarów. Tekst skłaniający do refleksji nad współczesnymi formami porozumiewania się. Ciekawi jesteśmy Państwa zdania. Każdy z Czytelników może je wyrazić na Forum e-czytelni, nie tylko w sprawie tego utworu, ale także w innych sprawach dotyczących e-czytelni.

Wznowimy także, po dłuższej przerwie, edycję fragmentów Zdumiewającego odkrycia. Już teraz możemy powiedzieć, że będzie to początek drugiego rodziału książki, Co inni widzą w Biblii — odcinek bardzo interesujący z historycznego punktu widzenia.

4.02.2004

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy publikację absolutnej nowości! „Omen” Janusza Gembalskiego jest debiutem literackim autora, zawodowo niezwiązanego z tą dziedziną twórczości. Zapraszamy do Prologu i życzymy miłej lektury.

22.01.2004

Dalszy ciąg We właściwym momencie Janiny.

Tym razem jest to utwór Miejsce.

Na początku lutego rozpoczniemy publikację on-line nowej powieści obyczajowej w e-czytelni. Będzie nią Omen. Zamiast opisu przytoczę tylko fragment wypowiedzi żony autora, Barbary:
Po przeczytaniu, najpierw chciałam się rozwieĄć, lecz potem zaciągnęłam go do łóżka

11.01.2004

Pułapka subiektywności

Taki ma tytuł następny utwór Janiny z cyklu We właściwym momencie. Krótka to rzecz, ale jakże „pojemna”... dla wrażliwych Czytelników. Swoją drogą dręczące pytanie: jak często w życiu przytrafiają nam się takie „pułapki”? Czy można z nich wyjść? A może da się ich uniknąć? Podyskutujmy może o tym na forum...


Starsze wiadomości

Redakcja serwisu jest otwarta na nowe propozycje Państwa. Jeśli mają Państwo własne utwory, które chcielibyście tutaj opublikować, lub ktoś z Państwa znajomych próbuje własnych sił w tym zakresie, prosimy o zgłoszenia poprzez panel Kontakt.[ góra ]

e-czytelnia

[ powrót ] | [ góra ]

 


 


Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz pod adresem http://wszystkoociasteczkach.pl/ lub w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.